Науковці Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського пропонують переробляти «цвітіння» синьо-зелених водоростей Дніпра у біогаз.
Ефективну технологію утилізації небезпечної для водойм біомаси вчені презентували в ході 23-ї міжнародної науково-практичної конференції.
Як запевняють дослідники, тільки за один сезон “цвітіння” Дніпра і водосховища з синьо-зелених водоростей можна виробити близько 108 млн кубометрів біогазу, що еквівалентно 64 млн літрам дизпалива. «Зараз самотужки збираємо пробну установку, основні комплектуючі для якої надав гірничо-збагачувальний комбінат, – розповідає професор кафедри екології Володимир Никифоров. – Перший “урожай” водоростей маємо намір почати переробляти вже цього літа».
За словами Володимира Никифорова, біометан власного виробництва використовуватимуть для заправки університетського транспорту та продаватимуть кременчужанам.
Розробками винахідників кременчуцького «політеху» вже зацікавилася міська влада Черкас і сусіднього Світловодська. Мерія ж рідного міста підтримала проект лише на старті, а нині інтерес до екологічної біоустановки зійшов нанівець.
0