Щороку, особливо влітку, у столиці загострюється проблема функціонування сміттєспалювального заводу “Енергія”.
“На їдкий сморід, який здебільшого все ж таки тхне від Бортницької станції аерації, періодично нарікають самі кияни», – зазначила вона.
Назарова каже, що люди занепокоєні і рівнем забрудненості навколишнього середовища, і зростанням рівня захворюваності дарничан за останні роки. На Лівому березі, де мешкають більше мільйона киян, це питання одне з найнагальніших.
Депутат зауважила, що робоча група при Київраді спробує розібратися, що заважає належним чином реконструювати цей завод, дообладнати чи переобладнати. «Дехто пропонує збудувати новий завод, але ж і старий, як виявилось, недовантажений на 100%» – йдеться у повідомлені депутата.
“Поки ми не здатні переробляти чи сортувати сміття, то мусимо його спалювати. Нікуди від цього не дінешся. Бо столиця одного чудового дня може просто захлинутись від цих відходів”, – наголосила Назарова.
Крім того, вона вважає, що не треба бути великим фахівцем чи екологом, щоб зрушити це питання з мертвої точки, принаймні, почати бити на сполох.
Політик, як і більшість експертів, що взяли участь у засіданні робочої групи, переконана, що почати треба саме з повернення заводу “Енергія” у власність міста. Адже з 2001 року завод перебуває у складі “Київенерго”, по суті, у приватних руках.
«Такого немає ніде у світі. Подібні об’єкти завжди перебувають у власності міста. Теоретично він може бути переданий у концесію чи в управління, але під жорстким контролем. Відтак, це дозволить залучити інвестиційні кошти (а сьогодні вже є три іноземні претенденти) і проблему зняти як таку» – резюмувала Назарова.
Наступне засідання робочої групи, попередньо 6 липня, активісти хочуть провести безпосередньо на заводі.
unian.ua
0