0

У всьому світі триває вирубка лісів, вона ніяк не уповільнює своїх темпів. Однак з 1998 року Пекін здійснив програму по збереженню і тепер є доказ того, що вона працює.

2343223Протягом останніх десятиліть суцільні рубки лісу в Китаї скоротилися. Команда вчених вивчала ліси цієї нації, використовуючи супутникові знімки. Вони дивилися, як розширюється і зменшується територія лісів. За десять років експерти побачили значне відновлення приблизно на 1,6 відсотка території Китаю, в той час як 0,38 відсотка продовжували втрачати дерева. Їх результати були представлені в статті в журналі «Science Advances».

«Вирубка лісу була широко поширена. Тепер, коли вона зупинилася, є чистий виграш від лісового покриву», – повідомив автор дослідження Андрес Вінья (Андреса Вінья) з Центру в Університеті штату Мічиган в інтерв’ю The Christian Science Monitor.

Ліси мають величезне біорізноманіття, запобігаючи ерозію ґрунту, а також виступають в якості поглиначів вуглецю, очищають атмосферу від вуглекислого газу. Дерева ростуть, беручи вуглекислий газ з атмосфери в своє коріння, стовбури, гілки і листя, поки вони не вмирають і не починають розкладатися, тоді вуглець виділяється назад в атмосферу. В даний час підвищені рівні вуглекислого газу в атмосфері нагрівають нашу планету. Ліси є ключовими, природними інструментами в справі пом’якшення наслідків зміни клімату.

Але вони втратили близько 319 мільйонів гектарів за останні чверть століття. Програми по збереженню лісів в Китаї починають зупиняти цю небезпечну тенденцію в світі.

Протягом багатьох десятиліть китайські ліси були розорені промисловістю і суцільними рубками для перетворення районів в сільськогосподарські угіддя. Біорізноманіття було втрачено. Повені та ерозія ґрунту стали значними проблемами для територій. Без цих дерев немає підтримки балансу в екосистемі. Наслідки були катастрофічними. Втрати від раптових повенів влітку 1998 року досягли $ 20 млрд. У відповідь Пекін заснував програму збереження природних лісів (NFCP).

Метою NFCP стали чутливі області за течією великих річок, які в значній мірі деградували за останні п’ять десятиліть. З 1998 по 2000 рік, уряд уже вклав більше $ 2 млрд. в рамках програми по збереженню лісів. На рубежі століть, лісозаготівлі з лісів

Китаю скоротилися з 32 мільйонів кубічних метрів у 1997 році до 23 мільйонів кубічних метрів в 1999 році.

Однак, нація тепер імпортує лісоматеріали з таких місць, як В’єтнам, Мадагаскар і Росія, за твердженням Вінья. «Ми вважаємо, що успіх в справі скорочення вирубки лісів в Китаї в основному ведеться в результаті вирубки лісів в інших регіонах», – говорить він.

«Коли справа доходить до клімату і поглинання вуглецю – це глобальні проблеми», – сказав Кевін Гріффін, еколог обсерваторії Колумбійського університету, який не був частиною цього дослідження.

«Коли ви аналізуєте дані на національному рівні, ви повинні мати на увазі той факт, що економія в одній країні, може означати втрату в інший», – додав він. Вінья погоджується з екологом і робить висновок: «У цьому глобалізованому світі ми повинні вийти за рамки національного аналізу. Тепер ми повинні зробити міжнародний аналіз».

У всьому світі картина виглядає набагато менш оптимістично. Лісовий покрив в багатьох регіонах як і раніше скорочується.
zdorowya.com.ua

Оставить комментарий