0

ovoschi2Протягом І півріччя цього року фахівці лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів обласного лабораторного центру здійснили 1213 лабораторно-інструментальних вимірів вмісту 137Cs (цезію) в продуктах харчування.
Перевищення допустимих рівнів було виявлено у 29 пробах, що становить 2,4%. “Найбільш забрудненими 137Сs були гриби (22,7%) та м’ясо (15,6%). Невідповідність вимогам за цим показником виявлено у 7 пробах грибів в Малинському, 2 пробах в Коростенському та 1 пробі в Олевському районах. Перевищення допустимих рівнів 137Cs у мיясі виявлено в 10 пробах в Малинському та в 2 пробах у Коростенському районах.
Незначні перевищення вмісту 137Сs визначались в лікарській сировині (5,3%), молоці (2,9%) та ягодах (2,6%). Перевищення виявлено у лікарській сировині, зібраній в Олевському район, у 4 пробах молока з Олевського району та у ягодах з Олевського та Коростенського районів”, – інформують в Державній санітарно-епідеміологічній службі області.
Аби попередити негативний вплив цезію на організм та здорорв’я людини, варто дотримуватися таких рекомендацій:
– купувати продукцію лише на організованих ринках та в торгівельній мережі, де гарантується якість продукції по радіаціному чиннику;
– на територіях, що зазнали радіоактивного впливу, громадяни мають право перевіряти продукцію в акредитованих на такий вид діяльності лабораторіях, в тому числі лабораторних підрозділах Житомирського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України на підставі вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
zhitomir-online.com

Оставить комментарий