0

Щодня сюди звозять дві тисячі тон сміття. Півтори сотні працівників збирають його на вулицях Рабата, а потім на власних візках чи велосипедах привозять сюди. Далі перебирають та віддають на утилізацію. Це звалище не державне. Усе тримається здебільшого на міжнародних ґрантах.

Проект запустили чотири роки тому з подвійною метою: й про екологію подбати в країні, де викиди парникових газів сягають 18%, й місцевих мешканців роботою забезпечити.

“Тепер нам не доводиться постійно працювати під сонцем чи дощем, ми маємо соціальний захист, а заробіток допомагає підтримувати наші сім’ї”, – пояснює працівниця заводу Наджат Раббахм.

Пересічні марокканці цих людей називають неформальними збирачами сміття й ставляться до них трохи зневажливо. Та працівники на те не зважають, бо певні, роблять добру справу. Та й чималі гроші отримають – 230 євро щомісяця.

“Ці півтори сотні людей вчаться працювати й заробляти гроші чесним шляхом. Вони вчаться робити власний бізнес. Усі досить організовані. Ми хочемо їм дати шанс жити далі”, – каже керівник проекту Жерар Пренан.

Марокканській уряд такій громадській ініціативі лише радіє й обіцяє активніше долучатися до боротьби з відходами. За п’ять років влада збирається скоротити викиди парникових газів до 13% та знищити понад дві сотні несанкціонованих звалищ.

“Ми профінансували 16 з 19 центрів сортування та переробки відходів. Програма потребує багато часу. Шість нових сортувальних центрів будуються. До 2020 року таких центрів має з’явитися 70”, – розповідає начальник відділу утилізації відходів в Міністерстві охорони навколишнього середовища Любна Ель-Абед.

Усі ініціативи активістів трохи гальмує відсутність відповідного законодавства. Та на цьому заводі збирачі сміття вірять, що їхня маленька справа, як вони її називають, сприятиме поліпшенню екологічної ситуації в країні.
podrobnosti.ua

Оставить комментарий