У Львові протягом трьох тижнів залишаються переповненими близько 25% контейнерних майданчиків зі сміттям. У зв’язку з цим міська комісія з надзвичайних ситуацій вирішила повторно звернутися до державної влади щодо врегулювання ситуації з вивезенням ТПВ.
Як повідомили в прес-службі Львівської міськради, 14 березня відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації, яка ухвалила рішення повторно звернутись до прем’єр-міністра, голови ЛОДА, Міністерства охорони здоров’я і Держспоживслужби щодо врегулювання ситуації з вивезенням сміття зі Львова.
Як зазначив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак, станом на ранок 14 березня у Львові не вивезено 25% майданчиків, що при підвищенні температури повітря загрожує погіршенням санітарно-епідеміологічної ситуації в місті.
«У державі, починаючи від керівництва держави, всі знають, що більше дев’ять місяців не працює полігон, який був базовий для міста Львова і чотирьох районів області. Агломерація, яка налічує більше 1 млн людей, щодня продукує відходи, фізично не має куди їх вивозити. Замість того, щоб прийняти рішення, і на тих полігонах, які є в Україні, по одній машині приймати сміття, роблять все навпаки – штучно перекривають, зупиняють. Сьогодні 25% міста Львова є в дуже важкому стані щодо вивезення ТПВ. Мені здається, це є просто помста за тверду позицію міста Львова. Прикро, що такі речі відбуваються сьогодні», – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.
Мер зазначив, що щодня скеровує листи голові уряду і керівнику обласної адміністрації, проте не отримує відповіді.
За словами Сергія Бабака, у львівських перевізників знову виникли проблеми з вивезенням ТПВ на полігони. «Коли розглядалось питання щодо вивезення сміття зі Львова в січні, були підписані короткострокові договори на полігони. Ми ще у той час звертали увагу, що ми очікуємо на договори на рік. На той час були підписані договори на мінімальні ліміти, або на пару днів. Після того ми різними способами працювали і ситуацію вдавалось утримати під контролем. За останні три тижні, за словами перевізників, ми знову маємо проблеми з полігонами, які відмовляються приймати сміття, блокуються дороги. Ситуація стає критичною»,– сказав Сергій Бабак.
Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб наголосив, що якщо сміття не будуть вивозити, а температура повітря підніметься до 8 градусів і вище, виникне ризик поширення кишкових інфекцій.
0