0

Харчові відходи становлять серйозну проблему для світової економіки і навколишнього середовища, пише The New York Times. Викинутої їжі вистачило б, щоб нагодувати 870 мільйонів голодуючих.

Третина всіх вироблених у світі продуктів не з’їдається, а загальна вартість викинутої у смітник їжі досягає 400 мільярдів доларів на рік.

Фахівці стверджують, що скорочення харчових відходів на 20-50% дозволить заощадити від 120 мільярдів доларів до 300 мільярдів доларів до 2030 року.

Ця ситуація може призвести і до зміни клімату, оскільки надлишкове виробництво використовує величезну кількість водних і земельних ресурсів, а також потрібні витрати на енергетику і транспортування.

“На мою думку, джерело цієї вкрай важливої проблеми знаходиться не у площині технічної оптимізації виробництва, або ж ефективності маркетингу продуктів харчування. «Корінь зла» криється в звичайній жадібності,прагнення корпорацій-виробників їжі отримувати надприбутки.” – коментує Ярослав Задесенець, Співголова Асоціації Зелених України. Експерт впевнений, що  з точки зору економічної ефективності при сучасному стані світової економіки та законах що у ній діють, краще викинути на звалище третину виробленого продукту ніж опустити на третину ціни. “Можливо з часом світова бізнес еліта змінить своє ставлення до цієї проблеми” – пише на своїй сторінці в Фейсбуці Задесенець .

Оставить комментарий