Чим замінити поліетиленові пакети для сміття? Опубликовано 23.10.2015 . Автор: Админ

0

На жаль, в даний час проблема утилізації особливо зачіпає Україну. Підхід до збору сміття набагато відрізняється від європейських методів.

1317624103_original-13025200001

За кордоном прийнято розформовувати сміття у відповідності з типом відходів. Так набагато простіше проводити повторну переробку сміття. Небезпечні відходи у жодному разі не повинні перемішуватися з безпечними.

Змішання такого роду загрожує непередбачуваними і загрожуючими здоров’ю наслідками. Можна тимчасово накопичувати метал, скло, пластик, відпрацьовані батарейки і лампочки, журнали і газети, від яких хочемо позбутися, у картонних коробках, наприклад, з-під електронних приладів. Коли набереться достатня кількість, розподілити їх по пунктам вторсировини.

А що ж робити з харчовими відходами? Що дійсно може служити заміною сміттєвим пакетам, так це біоупаковка. Зараз вже випускається багато біополімерів, створених як на основі нафтової сировини, так і вироблених з кукурудзи або цукрової тростини. Головна споживча якість таких полімерів — біорозпад. Вони повинні протягом короткого проміжку часу розкладатися в звичайних умовах або в умовах компостування.

На світовому ринку вже існує біопластик нового покоління, наприклад, полілактид (ПЛА). Він складається з молочної кислоти, а сировиною для виробництва служать кукурудза і цукровий очерет. Упаковки з ПЛА — це екологічно чиста альтернатива традиційному пластику, при його виробництві в атмосферу викидається на 50% менше вуглекислого газу, а такий пластик розкладається в природних умовах від 2 місяців до 2 років замість 100.

Британська компанія Symphony Environmental розробила спеціальну добавку d2w (ТМ), яка руйнує зв’язки в поліетилені приблизно через 3 роки після виробництва. Потрібно лише додати 1% d2w (ТМ) в поліетилен — і проблема вирішена.

На українському ринку продає такі біо-пакети торгова марка «Фрекен-БОК». Продукція відповідає європейським стандартам, має сертифікат лабораторії Symphony. За характеристиками пакети точно такі ж, як їх не екологічні аналоги: водонепроникні, міцні, мають затяжку.

Використання розкладаючихся пакетів для сміття може стати цілком реальним внеском у екологію.

slavpeople.com

Оставить комментарий