0

vruНародний депутат Юрій Дерев’янко зареєстрував законопроект, яким пропонує посилити мораторій на експорт лісу, зокрема, заборонити експорт дров.

Відповідний проект закону оприлюднено на сайті Верховної Ради України.

Зазначається, що положення тимчасової заборони експорту лісоматеріалів приводиться у відповідність до вимог міжнародних договорів, ратифікованих Україною.

У цьому зв’язку, зокрема, передбачається запровадити тимчасову заборону строком  на  10 років, вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів (коди 4401, 4404 УКТЗЕД) з 1 січня 2017 року.

У пояснювальній записці до проекту наголошується, що у 2016 році низка країн Європи та світу або повністю відмовилися від вирубки дерев, або заборонили промислову заготівлю та експорт. Крім того, низка країн застосували торговельні обмеження на необроблену деревину для захисту своїх лісів.

Натомість тотальна вирубка лісу в Україні привела Західний регіон на межу екологічної катастрофи.

«Станом на теперішній час відбувається самовільне, безперестанне, незаконне вирубування лісів, що завдає значних економічних збитків нашій державі, одночасно підривається екологічна безпека, що призводить до непередбачуваних наслідків, а реальні розміри завданих збитків не піддаються підрахункам», — йдеться у пояснювальній записці.

У документі зазначається, що ліс, який вирубається на території Чернівецької, Черкаської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської, Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Львівської та інших областей, не поставляється на підприємства для його подальшої обробки, а цілком і повністю перенаправляється на експорт, як необроблена деревина.

«Таким чином, унаслідок таких дій, знищуються та зупиняються сотні переробних підприємств, ліквідовуються тисячі робочих місць, Україна недоотримує значні суми прибутку та перетворюється на сировинну базу для інших держав», — зазначається в документі.

ukrinform.ua

Оставить комментарий