0

В Україні з першого січня вступив у силу закон про роздільний збір сміття. Про це кореспонденту Дніпрограда розповіли дніпровські фахівці у галузі екології.

У світі вже котре десятиріччя постає гостре питання забруднення навколишнього середовища. Україна почала входити до числа країн, які стурбовані питанням екології, відтак вводить роздільний збір сміття та утилізацію відходів.

За статистикою, в Україні щорічно генерується 9 млн. тон сміття, і лише 2% з цієї маси проходить обробку та утилізується, а інші 98% закопують у землю. Щоб поліпшити стан екології країни, прийняли закон про роздільний збір сміття. Цей закон не є новим, до нього постійно вносили зміни та улітку 2017 року він набув того вигляду, у якому він вступає у силу з 1 січня 2018 року.

Проте, як зазначає депутат міської ради Дніпра Анжеліка Пилипенко, закон прийняли, але механізму до нього не продумали. Тобто законодавчо не впровадили алгоритм, за яким буде відбуватись сортування, вивезення та утилізація відходів. Інша сторона проблеми – менталітет наших співвітчизників. Люди не налаштовані «заморочуватись» та приділяти увагу такій, як вони вважають, дрібниці як утилізація сміття. Ще одним фактором неприйняття є занепокоєння, що хтось заробить на їх внеску у рішення проблеми.

«Я вважаю, що насамперед, повинні бути організовані муніципальні пункти збору сміття, а не приватні. Щоб люди приходили туди, приносили сміття, сортирували його, а навзаєм отримували знижки на комунальні послуги тощо. Також люди бояться, що піднімуть ціни на вивезення сміття і це досить логічна реакція», – зазначає голова громадської організації «Екологічний простір України» Лілія Богачева.

Також на Дніпропетровщині планують побудувати перший в Україні сміттєперероблюючий завод. Перед тим, як відходи будуть потрапляти туди, їх будуть сортувати: що піде в переробку, а що на сховища. Зараз ведеться пошук інвесторів на цей проект.

«Ми повинні тверезо усвідомлювати, що на даний момент Україна не має ресурсів та можливостей щоб правильно реалізувати закон про сортування і утилізацію відходів. І це не тільки тому, що влада ще не продумала як механізм роботи даного закону, а тому що наші люди ще не готові до таких змін та зусилля над собою», – розповідає Лілія Богачова.

Фахівці закликають українців взяти на себе відповідальність за проблему екології, бути активними та виховувати своїх дітей у повазі до навколишнього середовища і в бажанні зробити щось краще для Землі.

dniprograd.org

Оставить комментарий