0

waste-9Польські інвестори пропонують у Надвірнянському районі Івано-Франківської області побудувати завод з біологічної переробки відходів.

Проект, який передбачає виробництво теплової й електричної енергії з біогазу утвореного під час ферментації органічного непотребу, представив директор Інституту енергії сонця Даріуш Вішньовський разом з технічним директором цього закладу Рафалем Слєбжаком із польського міста Ольштин.

За словами інвесторів, вже три роки аналогічний сміттєпереробний завод успішно працює за 100 кілометрів від Варшави. «З 200 тис тонн біологічних відходів можна отримати, приміром, 1 мегават електроенергії і 1,5 мегавата теплової енергії, – пояснюють фахівці інституту. – Переробка сміття відбувається у підземному реакторі-ємності (бункері), герметично ізольованому спеціальною мембраною, яка виключає проникнення чи потрапляння будь-яких продуктів технологічного процесу у грунт або атмосферу».

Газ і тепло можна використовувати на електростанціях, а також на цементних заводах, пояснюють іноземні фахівці.

Передбачається, що до складу запропонованого польськими інвесторами заводу входитимуть два реактори(в залежност від об`єму cміття), обладнання з переробки біологічних відходів, устаткування з виробництва теплової й електричної енергії.

«Необхідна 8-гектарна земельна ділянка, на якій для виробничого циклу – 3 гектари, – пояснюють іноземні фахівці. – Висота виробничих потужностей над землею досягатиме десяти метрів».

Як зазначають польські інвестори, на спорудження заводу і його завантаження відходами необхідно близько 1 року.

«Виробничо-технологічний цикл при повному завантаженні відходами триває 5-6 років, після чого реактор демонтують, а неперероблені відходи (здебільшого пластик чи його аналоги) відвантажують для подальшої утилізації, – розповідають іноземні фахівці. – Пластикові та скляні відходи можна й відсортовувати, аби не завантажувати їх у реактор».

За словами представників польського Інституту, проект цілком безпечний для навколишнього середовища та людей. «Запропонована технологія дешевша за спалювання відходів і гарантує відсутність будь-яких запахів, – пояснюють науковці.

На думку голови районної ради Івана Гурмака, презентований проект заводу є досить прийнятною пропозицією для Надвірнянського району.

«Якщо на сміттєсортувальну лінію ми витратили 72 млн гривень, то цей проект нам обійдеться, по суті, безкоштовно, – говорить чиновник. – Варто лише з інвесторами економічно обгрунтувати, враховуючи місцеві умови, вартість за приймання відходів на переробку від жителів і комунальних організацій, а також виділити земельну ділянку в урочищі “Чобіток”.

Представникам Назавизівської громади, які висловили певні сумніви щодо екологічного впливу нового сміттєпереробного заводу, польські інвестори пообіцяли влаштувати екскурсію на діюче підприємство у Польщі, яке розташоване за 1 км від житлових будинків.

Примітно, що з 1 січня 2017 року полігон, на який нині звозять тверді побутові відходи з Надвірнянського району, не прийматиме сміття.

ecotown.com.ua

Оставить комментарий