Харківська команда-переможець змагання SunnyDay Challenge продемонструє сонячну CSP(Concentrated Solar Power)-електростанцію власної розробки, яку може збудувати кожен.
Побачити найкращу в Україні концепцію електростанції, яка збирає сонячне проміння за допомогою спеціальних пристроїв – геліостатів та концентраторів, можна буде у коворкінгу “Платформа”(вул. Біломорська 1, Київ) 28 серпня з 11.00 до 15.00.
Команда з 4-х харків’ян 1-го серпня приступила до будівництва сонячної електростанції для домогосподарства. Як зазначає один з учасників команди Юрій Карелін, аби зібрати достатню кількість сонячної енергії вирішили використати лінзу Фірель діаметром 5м.
«Ця лінза фокусує сонячне випромінювання, збирає його у теплообміннику, де знаходиться рідина, яка закіпає, утворюється пара, яка приводить у рух турбіну, а та в свою чергу – генератор, який виробляє електроенергію, – розповідає один з учасників команди Юрій Карелін. – Головна умова конкурсу, щоб таку електростанцію зміг побудувати кожен бажаючий за 24 години».
Головним ідейником харківської команди hooli є Микола Христенко, якого давно приваблює тема домашньої енергетики. «Вже маємо схеми установки, креслення майже всіх деталей, наразі починаємо збирати все до купи», – розповідає він.
Харківяни використовують підручні матеріали: алюміній листовий, автомобільні турбіни, кондиціонери.
У процесі побудови сонячної електростанції найскладніше самоорганізуватись та зробити правильні розрахунки, пояснює Юрій Карелін. «Ми не дуже сильні у термодинаміці, – говорить він. – Максимально складно буде розрахувати, чи вистачить нам пари, яка утвориться, аби отримати електричну енергію».
Сонячна електростанція має бути готова до 25-го серпня, а вже 28-го відбудеться презентація у Києві. І якщо все вдасться – харків’яни, окрім визнання, отримають винагороду у розмірі 2,5 тис.дол.
Всі без винятку креслення та інструкції зі збирання електростанції організатори SunnyDay Challenge опублікують на умовах відкритої (open-source) ліцензії. Відтак, кожен, хто має необхідні технічні знання та навички, зможе зробити власну сонячну CSP-СЕС.
На думку організаторів SunnyDay Challenge, відкриті технології роблять відновлювані джерела енергії більш доступними для широкого кола користувачів, експериментаторів та дослідників. В свою чергу, це пришвидшує перехід від викопних технологій до відновлюваних джерел енергії.
Змагання SunnyDay Challenge проводиться в рамках проекту EnergyTorrent, покликаного розробити компоненти відкритого енергетичного конструктора, який дозволить будь-кому використовувати відновлювані джерела енергії для забезпечення себе енергією.
Цьогоріч одним із компонентів такого конструктора стала сонячна CSP-електростанція, котру можна розгорнути в рамках домогосподарства і зібрати із використанням доступних широкому загалу інструментів та матеріалів, у тому числі й місцевих.
SunnyDay Challenge проводиться за фінансової підтримки посольства США, Чорнобильської Історичної Майстерні, компанії Атмосфера та коворкінгу “Платформа”, DeWALT. Організаторами SunnyDay Challenge виступають спільнота EnergyTorrent та Greencubator. Дружню підтримку проекту забезпечують Дивовижні, Cohabitat Foundation, Wevolver, Наукові Пікніки.
0