У Черкаській області утилізацією ртутовмісних ламп займається 14 спеціалізованих підприємств, які мають відповідну ліцензію.
Як зазначає начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області Сергій Поліщук, такі компанії працюють під пильним наглядом.
«Ми контролюємо їхню роботу: де вони беруть сировину, як переміщають, куди дівають, – пояснює фахівець. – Прикрий досвід, пов’язаний з такими відходами, у нас є – під Чигирином було виявлене звалище люмінесцентних ламп, яке ми вже ліквідували».
Сергій Поліщук впевнений, що найбільша відповідальність все-таки лежить на керівниках підприємств, які виробляють небезпечні відходи, та на органах місцевої влади.
«В Чернівцях питання утилізації ламп, які містять ртуть, вирішили комплексно, – пояснює фахівець. – Відділ екології розробив графік роботи спеціальних приймальних пунктів у мікрорайонах обласного центру і оприлюднив його на сайті міськради – відтак, кожен свідомий чаркащанин може здавати небезпечні відходи на утилізацію».
Примітно, що у Черкасах графік роботи пунктів прийому ртутовмісних ламп розробили до кінця року.
Так, у найближчі дні лампи збиратимуть на перехресті вулиць Чорновола і Молоткова (стоянка РДА) – 21 травня, по вулиці Дахнівській, біля магазину “Сосняк” – 23 травня, по вулиці Громова, 3, біля магазину – 25 травня. Пункти прийому працюють з 7.00 до 19.00 з перервою з 12.00 до 16.00 години.
0