У Харківській області мають намір побудувати 10 міжрайонних комплексів з утилізації твердих побутових відходів.
Як зазначає заступник голови ХОДА Євген Шахненко, унікальні для України полігони повністю вирішать проблему переробки і знешкодження сміття у області.
«Приймати, сортувати і переробляти відходи на таких підприємствах будуть за найсучаснішими технологіями, – запевняє чиновник. – Зокрема, обсяги ТПВ значно зменшуватимуться в обсягах завдяки біоремедіації – використанню метаболічного потенціалу біологічних об’єктів, з органічних відходів будуть виробляти добрива, з деревини – паливні брикети, з відпрацьованого пластику – труби, а з гуми – бордюри і тротуарну плитку».
За словами Євгена Шахненко, вже зроблена вся логістика і визначені ділянки для сучасних комплексів з управління ТПВ. «Об’єкти розташуються у районах великих міст обласного підпорядкування, – розповідає чиновник. – У цьому році плануємо побудувати комплекс з утилізації твердих побутових відходів біля міста Люботин. Наразі завершено проектування в Ізюмському районі, проектується – у Вовчанському, Первомайському, Красноградському та Лозівському районах».
«На єдиному поки що в Україні полігоні відсортовані органічні залишки оброблятимуться бактеріями методом біоремідіації, що значно зменшить їх обсяг, – каже Євген Шахненко. – Котловани захоронення органічних відходів забезпечені надійними гідроізоляційними дренажними системами і ефективною фільтрацією, яка забезпечує абсолютно нешкідливий для навколишнього середовища технологічний процес».Комплекс, виробничі потужності якого розраховані на обслуговування району та міста, здатний приймати 50 тис. куб. м відходів у рік. Термін експлуатації котлованів поховання становить 70 років. Управляти сучасним сміттепереробним комплексом в рамках концесії буде приватна організація, з якою органи влади підпишуть договір. У разі невиконання стороною зобов’язань, угоду можуть розірвати.
0