Столична влада розробила концепцію у сфері поводження з побутовими відходами. Однак для її ефективного впровадження необхідне прийняття низки правових змін та створення єдиної стратегії поводження з побутовими відходами на національному рівні.
Про під час «круглого» столу із теми: «Чисте довкілля або екологічна катастрофа: перспективи поводження з побутовими відходами в Україні на прикладі Києва та області» заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
«У столиці є власна концепція поводження з відходами, яка передбачає формування прозорого та конкурентного ринку, а також поступове зменшення кількості відходів, що підлягають захороненню. За останній рік столиці вдалося на 10% збільшити кількість сміття, яке пішло на переробку. Це стало можливим завдяки спаленню відходів на заводі «Енергія», де за рік спалюється 240 тисяч тонн сміття, яке перетворюється на тепло. Однак ці обсяги необхідно збільшувати. Оскільки виробничі потужності полігонів не безмежні (схемою санітарної очистки міста Києва передбачено дві точки утилізації твердих побутових відходів – це завод «Енергія» та полігон №5 поблизу села Підгірці), не говорячи про ті екологічні ризики, які несе в собі метод захоронення. І ми готові до співпраці з інвесторами для будівництва нових потужностей та впровадження нових технологій», – пояснив він, передає прес-служба КМДА.
Крім того, на державному рівні необхідно запровадити економічно обґрунтовані тарифи на захоронення відходів, які б спонукали перевізників до пошуку шляхів переробки.
«Формуючи нові принципи роботи у сфері збору, переробки та утилізації відходів, місто потребує ухвалення рішень на рівні держави, які б давали можливість інфраструктурного розвитку та впровадження нових технологій переробки на існуючих міських об’єктах. Саме вони закладуть основу створення нової життєздатної моделі функціонування галузі», – підсумував заступник голови КМДА.
kyiv1.org
0