У Люботині(Харківська область) напівстихійне звалище перетворять на сучасний комплекс з переробки сміття.
Будівельні роботи на полігоні, який формально належить комунальному підприємству «Люботинжитло», однак став місцем для несанкціонованого вивозу відходів з Пісочина, Коротича та інших розташованих неподалік населених пунктів, почалися на початку листопада, повідомляє портал ecotown.com.ua.
Наразі завозяться конструкції для огорожі, після встановлення яких на звалищі організують пропускну систему. На територію підприємства зможуть проїжджати тільки ті машини, які вивозять сміття з Люботина.
Як зазначають у ХОДА, третину передбачених проектом робіт на люботинському полігоні планують виконати вже до кінця року. На полігоні побудують утримуючий обмежувальний насип, аби захистити яр, який межує з житловими будинками. Сміття, яке копилося на звалищі останні 50-60 років, захоронять у котлован обсягом близько 300 тис. куб. м. Як стверджують будівельники комплексу, сучасна система ізоляції котловану повністю виключить потрапляння фільтрату у ґрунт і ґрунтові води. Передбачається, що фільтрат всередині котловану очищатиметься до стану технічної води.
На додачу, у 2015 році почнуть зводити цех для сортувальної лінії комплексу.
За словами Дмитра Горбенко заступника директора фірми-підрядника, яка зводить об’єкт, лінія розділятиме органічні і неорганічні відходи. «Органічні рештки будуть оброблятися ензимами, які спонукають бактерії, які мешкають на звалищі, переробляти відходи швидше у тисячі і навіть мільйони разів, – пояснює фахівець. – У результаті зі сміття буде виходити гумус, який можна використовувати як добриво, або урбан-ґрунт для ландшафтного дизайну».
Технології, які не завдають шкоди навколишньому середовищу, дозволять у 7 разів збільшити термін експлуатації полігону і прибрати неприємний запах.
«З відстані 300 метрів не можна буде визначити, що це підприємство з утилізації відходів, – запевняє Дмитра Горбенко. – Мешканці Богодухова, де вже побудовано першу ділянку подібного комплексу, дуже задоволені тим, що зник запах, а разом з ним — бродячі собаки і зграї ворон».
Як зазначає віце-губернатор Євген Шахненко, у 2015 році на зведення комплексу з утилізації відходів у Люботині область отримає 30 млн гривень з Держфонду охорони довкілля.
«Сміттєзвалище, яке сьогодні не має навіть огорожі та охорони і де постійно виникають пожежі та задимлення у теплу пору року, незабаром працюватиме за ефективним і екологічно безпечним методом біоремедіації — обробки бактеріями», – наголошує чиновник.
За словами Євгена Шахненка, при створенні проекту комплексу в Люботині враховували побажання місцевих мешканців і перенесли майданчик на відстань більше 500 м.
0