У Житомирській області з початку відкриття полювання на парнокопитних тварин виявлено 10 порушень правил полювання. Про це повідомила прес-служба Державної екологічної інспекції у Житомирській області, – повідомляє видання “zhitomir-online.com”.
«На території Житомирської області з 31 жовтня 2015 року відкрите полювання на парнокопитних тварин, а з 07 листопада буде відкрите полювання на хутрових звірів. Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області спільно з громадськими інспекторами створено рейдові бригади по боротьбі з браконьєрством.
Так, з початку відкриття полювання, а саме тільки за вихідні дні виявлено 10 порушень правил полювання, а саме: незаконне проведення полювання на кабана без відповідних документів; полювання без відстрільної картки, полювання в мисливських угіддях з собакою без документів, а також відсутність відмітки про сплату державного мита», – йдеться у повідомленні. Держекоінспекція у Житомирській області попереджає, що особи винні у незаконному полюванні відповідатимуть згідно до чинного законодавства України.
За порушення правил полювання та термінів полювання особи можуть притягуватися до адміністративної відповідальності за ст. 85 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від шести (102 грн) до шістдесяти (1020 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від тридцяти (510 грн) до дев’яноста (1530 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
«Крім того, при порушенні правил полювання, згідно Кримінального Кодексу України, якщо заподіяно істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах ПЗФ, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України – караються штрафом від ста (1700 грн) до двохсот (3400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста до двохсот сорока годин, або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого, а також ті самі дії, якщо вони вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення звірів, птахів чи інших видів тваринного світу, або з використанням тваринних засобів, або особою судимою за злочин, передбачений цією статтею караються штрафом від двохсот (3400 грн) до чотирьохсот (6800 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого», – інформують екологи.
У разі виявлення фактів браконьєрства на території Житомирської області громадян просять телефонувати на телефон «гарячої лінії» за номером (0412) 46-49-54.
0