0

У Львові відкрили першу в Україні лінію з переробки відпрацьованих трубчастих та компактних енергоощадних ламп, які містять небезпечну для здоров’я людини та довкілля ртуть.

LMR

Нове виробництво запустили на базі ТЕЦ-2 у рамках реалізації проекту “Створення муніципальної системи поводження з відходами електронного та електричного устаткування у Львові з використанням досвіду Любліна”, який частково фінансується ЄС, пише ecotown.com.ua.

Як зазначає координатор проекту Оксана Війтик, обладнання шведської компанії “MRT System International AB” дозволяє практично усі компоненти, отримані в результаті переробки ламп, використовувати повторно.

«Лампи подрібнюватимуть та отримуватимуть на виході скло, метал, пластик, люмінофор та ртуть , – розповідає фахівець. – Люмінофор можуть використовувати компанії, які виготовляють фарби для доріг, адже цей елемент світиться вночі, в той же час потенційним споживачем ртуті може стати Львівський ізоляторний завод».
Наразі укладених контрактів немає, однак це питання часу, впевнена Оксана Війтик.

LMR_1219

Використані енергоощадні лампи збиратимуть пересувні приймальні пункти. Наразі для цих цілей закуплені два еко-буси. «Затверджена два роки тому Програма поводження з відходами електронного та електричного обладнання передбачає не лише приймальні пункти для батарейок, а й маршрути руху автобусу зі збору лампочок, – наголошує Оксана Війтик. – Так, автобус буде стояти у суботу з 10.00 до 14.00 год біля великих торгових центрів: на Сихові – біля ТЦ «ВАМ», на проспекті Чорновола – біля магазину «Арсен», можливо біля ЛМР або офісу ДП «Бондарівка» на вул. Окружній».

Повністю автоматизований комплекс для утилізації люмінесцентних ламп обслуговуватимуть дві людини, для яких представники “MRT System International AB” вже провела навчання. Потужність лінії, яка буде обслуговувати всю Західну Україну, складає близько 500 трубчастих або 800 компактних люмінесцентних ламп за годину.

LMR_1243

Як зазначають у міському управлінні екології та благоустрою, обладнання шведської компанії “MRT System International AB” дозволяє практично усі, отримані в результаті переробки ламп, компоненти використовувати повторно. «Реалізація проекту, в ході якого відремонтували та повністю реконструювали цех ТЕЦ-2, дасть новий поштовх для ефективного використання та освоєння промислових територій обласного центру, зокрема – площ теплового господарства».

Еко-проект, вартість якого становить близько 1,3 млн євро, включає створення надсучасного інтелектуального комплексу для утилізації люмінесцентних ламп, розробку програми, проведення досліджень, семінарів і конференцій, широкої інформаційної кампанії, а також придбання обладнання для безпечного поводження з відходами електронного устаткування. Зокрема, європейці інвестували більше 720 тис євро, з свого буку Львів витратив 2,2 млн гривень на устаткування.

Лінія з переробки електронних відходів стала реальністю завдяки високій екологічній свідомості мешканців міста, які часто зверталися у міськраду з запитаннями щодо місць збору відпрацьованих ламп.

З липня 2014 року у Львові функціонує система збору відпрацьованих батарейок, яка охоплює мережу із 94 стаціонарних контейнерів, розміщених в установах, супермаркетах, закладах освіти та ЛКП. На даний момент львів’яни вже зібрали близько 5 тонн відпрацьованих батарейок.

Оставить комментарий