На даний момент фахівцям ДСНС і зони відчуження вдалося суттєво зменшити площу горіння – орієнтовно до 70 га. Зараз роботи ведуться в районі сіл Ковшилівка і Поліського, вже задіяно 117 чоловік особового складу ДСНС та Чорнобильської пущі, 22 одиниці техніки, у тому числі – 2 літаки і вертоліт. Про це повідомила заступник Міністра екології та природних ресурсів України Світлана Коломієць.
«На цей раз спалах стався в одній з найбільш “чистих” частин зони, радіаційної небезпеки немає. Ситуація контрольована, продовжується гасіння окремих осередків в межах контрольованого периметру пожежі», – зазначила вона.
Вона наголосила, що нічого катастрофічного, що могло б негативно впливати на навколишнє населення, не відбулося. Могильники закриті верхнім шаром землі, і великого викиду радіації не може бути.
«Саркофаг знаходиться досить далеко, і там передбачена спеціальна охоронна зона і охоронний периметр, який спроектований з урахуванням сучасних технічних вимог. Крім того, підприємство “Чорнобильська пуща” займається системною організацією протипожежних заходів. Це протипожежні розриви, обкопування масивів таким чином, щоб пожежі не розповсюджувались до саркофагу», – пояснила Світлана Коломієць.
За інформацією Державного агентства України з управління зоною відчуження, найбільші масштабні пожежі в зоні відчуження були влітку 1991 року та у квітні 2015 року. За літній період 2012 – 2014 років загоряння відбувалися більше 10 разів на сезон, але вчасно було локалізовано вогнища, тому площі вигорання були мінімальні.
Нагадаємо, пожежа виникла 8 серпня 2015 року поблизу колишнього с. Ковшилівка на площі 32 га. Було зафіксовано три осередки поширення вогню.
0