На місті знаменитого ізраїльського звалища Хірія, яке з 1952 року знаходилось між Тель-Авівом та Рамат-Ганом, розбили екологічний парк імені Аріеля Шарона з озером.
Наразі зі сміття, яке височіло 82-метровою горою, отримують синтетичний газ, значна частина якого переробляється у чисте біопаливо. Як зазначає розробник технологічного процесу Жан-Клод Охайон, у способі термічної обробки немає нічого нового. «Цей метод існував ще за Віктора Гюго, коли побічний продукт переробки вугілля використовувався для вуличного освітлення у Парижі», – пояснює він.
Спецмашина, розроблена і запатентована Охайоном, переробляє 200 тонн відходів у день. Газу, що отримується, вистачає для забезпечення роботи газогенератора та самої машини. При цьому також утворюється залишок, який має одночасно властивості нафти, вугілля і природного газу.
Передбачається, що сміттєва гора Хірія, вага якої приблизно становить 16 млн тонн, надовго забезпечить муніципальну владу Тель-Авіва дешевою енергією. Місто було змушене відмовитися від дорогого проекту переробки сміття у плазмотроні при температурі до 1500 градусів, який передбачає розкладання вихідного продукту на молекулярному рівні. Справа в тому, що плазмотронна переробка сміття вимагає обов’язкової наявності “пункту перевалки” і високосортувального комплексу, який робить утилізацію значно дорожчою.
Наразі в районі поселення Атарот на північ від Єрусалиму збудований завод з плазмово-хімічної переробки сміття. Такий спосіб утилізації передбачає зменшення обсягів побутових відходів у 50 разів – в результаті проходження сміття через плазматрон утворюється чорна блискуча речовина, яка після застигання схожа на кварц. Одержуваний продукт застосовується у прокладанні доріг, будівництві та інших галузях промисловості.
0