0

З 10 вересня до 10 жовтня 2015 року у всіх рибогосподарських водних об’єктах Івано-Франківської області заборонено ловити раків.

b3ec876a90da9bb8980edd2250434fb3_LПро це йдеться у наказі Івано-Франківськрибоохорони № 21 від 25 серпня, прийнятому із врахуванням  особливості біології раків та з метою охорони, збереження їх природних запасів впродовж цьогорічного періоду нересту.

“Просимо взяти це до уваги, шановні любителі червоного делікатесу, та не добувати раків з водойм протягом дії заборон”, – наголошують в Івано-Франківськрибоохороні.

Зазначають, що такі заборони передбачені Правилами любительського і спортивного рибальства в п. 4.5: “Забороняється лов раків у нерестовий період, під час линьки і виношування ікри, а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.”

За незаконне добування раків порушники-браконьєри, окрім штрафу, повинні сплатити збитки у розмірі 25,5 грн. за кожен екземпляр, незалежно від його розмірів.

Задля збереження прісноводних раків в природі Правилами любительського і спортивного рибальства встановлено їх мінімальний, допустимий для вилову розмір – не менше 10 см. Також запроваджено обмеження обсягу добового вилову – не більше 30 шт. на одного ловця. Регламентовано і самі знаряддя лову раків.

Відомо, що восени зазвичай відбувається спарювання раків (при температурі води 8-10 градусів) і триває 2-3 тижні. Приблизно через 3 тижні після запліднення самки починають відкладати ікру собі на черевця. Її вони носять близько 7 місяців, регулярно промиваючи з осені до весни (аж поки не вилупляться малі рачата).

Ростуть раки лише під час линьок – коли відбувається скидання старого панцира, а новий ще утворюється та не затвердів. Чим молодший рак віком, тим частіше він линяє у теплу пору року. Старші раки линяють переважно по 2 рази на рік.

Річкові раки зустрічаються в річках і озерах з мулистим дном і урвистими берегами. Живуть раки 15-20 років і можуть досягати 20-25 см завдовжки. Найпоширеніші в Україні два види: довгопалий та широкопалий раки. Довгопалий рак більш стійкий до забруднення водойм, більш плодючий, тому витісняє широкопалого. Останній занесений до Червоної книги України.

kalushfm.com.ua

Оставить комментарий