0

07Цього року тема: «Біорізноманіття для цілей стабільного розвитку».

День біорізноманіття – це свято, яке нагадує нам про необхідність збереження тварин, рослин, мікроорганізмів, екосистем та екологічних процесів, що в них відбуваються.

20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття. Саме в цей день у 1992 році була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття на спеціальній Конференції з прийняття узгодженого тексту даного документу (Найробі, Кенія). Щороку секретаріат Конвенції про біорізноманіття визначає тему Міжнародного дня біорізноманіття, яка на цей час є актуальною.

Головне завдання Міжнародного дня біологічного різноманіття — звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни. Біологічне різноманіття нашої планети продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися.

«Нажаль, Україна не стоїть в стороні від проблеми збереження біорізноманіття. Бездумна експлуатація природних ресурсів (в нашому випадку масова і безконтрольна вирубка лісів), варварське знищення тварин та браконьєрство заради банальної наживи, а не харчування сприяє зникненню біологічного різноманіття. Додамо сюди штучне змінення ландшафту і урбанізацію, які суттєво ускладнюють виживання багатьох видів і отримаємо доволі сумну картину», — пише у фейсбуці співголова «Асоціації зелених України» Ярослав Задесенець.

«В цей День кожному з нас не завадило б задуматися над тим, що наш вибір на користь збереження життя в усіх його проявах — це етичий вибір. Адже, людина також є частиною екологічної системи планети та залежить від її благополуччя, а тому саме «Homo sapiens», повинен в першу чергу бережно відноситися до навколишнього середовища», — зауважує еколог Ярослав Задесенець.

Оставить комментарий