0

Міністерство екології та природних ресурсів отримало за рік роботи інтерактивної екомапи понад 1500 повідомлень про несанкціоновані місця скупчення відходів.

Як зазначив голова відомства Остап Семерак, українці підтримали сервіс (www.ecomapa.gov.ua) і стали на захист довкілля. «Громади переважно інформували про нелегальні смітники, — пояснює він. – Деякі «виявляли» легальні смітєзвалища, про які нас вчасно не поінформувала місцева влада».

За рік під контролем Міністерства екології та природних ресурсів органи місцевого самоврядування ліквідували близько 40% стихійних смітників, продовжує Остап Семерак.

«Найбільше сміттєзвалищ було ліквідовано органами місцевого самоврядування у Київській, Харківській, Миколаївській та Черкаській областях, — наголошує міністр. – Найменше повідомлень про виявлені сміттєзвалища надійшло із Івано-Франківської, Рівненської та Чернівецької областей».

З моменту запуску інтерактивної мапи надійшло також 16 звернень про виявлені стихійні сміттєзвалища на території Донецької області і лише 3 звернення із Луганської області. На Донеччині ліквідовано 10 із 16 виявлених сміттєзвалищ і повістю ліквідовані сміттєзвалища, виявлені користувачами на Луганщині.

За словами Остапа Семерака, у літні місяці, згідно з показниками інтерактивної мапи, органи місцевого самоврядування знизили темпи ліквідації сміттєзвалищ. «Сподіваюсь, це сезонне явище і восени робота на місцях закипить, — каже голова відомства. —  Закликаю українців активніше користуватися нашим сервісом та скачувати мобільні додатки, за допомогою яких можна оперативно надсилати фото до Мінприроди — кожне звернення зменшує кількість смітників в Україні, робить нашу країну чистішою».

Електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua», який Мінприроди запустило у вересні 2016 року, включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявлені сміттєзвалища.

Додати інформацію про смітник може будь-який громадянин України, для чого необхідно зайти на сайт, зареєструватися і надіслати звернення. Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал Мінприроди. Отримана інформація оперативно опрацьовується модератором та наноситься на карту.

У свою чергу, Мінприроди надсилає отриману інформацію до органів місцевої влади з вимогою їх ліквідувати. Кожен громадянин може побачити процес усунення порушень в оновлених статусах, передбачених додатками.

ecotown.com.ua

Оставить комментарий