0

Кожен небайдужий громадянин звертає свою увагу та увагу оточуючих на покращення довкілля, яке потерпає від діяльності людини. В попередні роки недостатньо або й зовсім не займалися питаннями утилізації небезпечних елементів, які масово використовуться в побуті – йдеться про використані батарейки та акумулятори. Жодна сім’я не обходиться без використання запасів енергії, зосереджених в цих елементах: телефони, роутери, іграшки, годинники, ноутбуки, фотоапарати …
Насиченість звалищ відпрацьованими батарейками може привести до забруднення небезпечними металами та іншими елементами грунтів та повітря і «забезпечить» роботою медиків при лікуванні збільшеної кількості пацієнтів, які стають хворими і через вказані забруднення.
В Україні є можливість переправити зібрані Вами батарейки й акумулятори до двох організацій, які можуть забезпечити їхню утилізацію: Державне підприємство (ДП) “Аргентум” і Національний молодіжний центр (НМЦ) «Екологічні ініціативи» та Всеукраїнську екологічну лігу (ВЕЛ) в рамках кампанії «Батарейкам – утилізація!» – вони співпрацюють із заводом у Франції.
8Бажаючі долучитися до збору батарейок можуть узгодити цю функцію з першим підприємством («Аргентум») і робити корисну справу. Прийдеться самотужки домовлятись про місця для збору відпрацьованих батарейок й акумуляторів, виготовляти та встановлювати дані ємності, виймати з них батарейки й акумулятори, готувати до відправки та відправляти їх на вищезгадане підприємство. Приймають на утилізацію наступні малі побутові хімічні джерела струму ємністю до 7 ампер*годин: батарейки АА, ААА, “бочки”, “крони”, “таблетки”, акумулятори: “пальчикові”, “мізинчикові”, акумулятори мобільних телефонів, смартфонів, фотоапаратів, відеокамер, ноутбуків, нетбуків та інших побутових приладів.
Друга організація  після схвалення Вашої заявки може безкоштовно встановити спеціальний контейнер для збору відпрацьованих батарейок.
Для збору батарейок треба виготовити достатню кількість ємностей для збору. Для цього можна використати 5-6 літрові пластикові пляшки з-під мінеральної води; картонні коробки (ящики), пластикові ємності. Треба забезпечити герметичність ємності, щоб всередину не попадала волога; відсутність попадання прямого сонячного проміння на ємність; відсутність значного теплового нагрівання ємності.
Бажаючим долучитися до недопущення забруднення нашої планети небезпечними батарейками та акумуляторами можна звертатися за такими контактами:
– ДП “Аргентум” (м. Львів, вул. Зелена, 115″б”, тел.: +38 032 241-84-70 (приймальня). Директор інноваційного центру ДП “Аргентум” Когут Тарас Романович (тел: +38 067 67 393 01)
– Андрій Круп’як, координатор Всеукраїнської екологічної ініціативи (ВЕІ) “Очисти Україну – утилізуй батарейки” Контакти: e-mail: khiva7@gmail.com тел. моб.: +38 (067) 25-34-226 або +38 (095) 55-12-606
ecotown.com.ua

Оставить комментарий