0

У рамках ЕКО-проекту, авторами якого є Олександр Шевчук та Богдан Куліковський, був розроблений та встановлений на зупинці “Бібліотека для молоді”(вул. Новий Світ, 1) контейнер для збору використаних елементів живлення з еко-шкалою.

P_20151030_153332-576x1024(1)У контейнері прозорі стінки і крізь них можна побачити наскільки заповнений контейнер і, відповідно, скільки дерев, ґрунту та води вдалося врятувати. Автори проекту закликають користуватися контейнером, а не викидати елементи живлення разом із іншим сміттям. Найближчим часом обіцяють встановити ще декілька таких контейнерів.
Проте вже зараз це не єдине місце куди можна приносити використані батарейки.
Великою популярністю користуються такі пункти прийому як магазин «Патріот», магазини мережі Watsons і заправки WOG.
Чому варто здавати батарейки і не можна викидати до побутового сміття? Перша причина полягає у страшній шкоді для довкілля, забрудненні грунтів та стічних вод. Вони містять важкі метали: цинк, марганець, кадмій, нікель, ртуть. При потраплянні у сміття усі шкідливі речовини проникаю у землю та воду. Друга –  в звичайній економії. Адже у батарейках є і багато корисних елементів – від платини до заліза. Видобування цих металів у шахтах дорогий. Тож переробка батарейок покращує ситуацію як екологічну так і фінансову.
biznesoblast.com

Оставить комментарий