0

Стаціонарними джерелами 62 підприємств та організацій міста торік в атмосферне повітря викинуто близько 0,8 тис. тонн забруднювальних речовин, що на 10,1% менше, ніж у попередньому році. Основними забруднювачами були ПАТ «Гнідавський цукровий завод», ТзОВ «Західна теплоенергетична група» та ДП МОУ ЛРЗ «Мотор», на які припадало 60,6% викидів у місті.

Випадків екстремального забруднення атмосферного повітря протягом року на території міста не виявлено, — інформують у  прес-службі Головного управління статистики області.

На підприємствах та в домогосподарствах міста протягом 2016р. утворилось 310,5 тис. т відходів І–ІV класів небезпеки, або 45,4% утворених в області. Найбільша частка утворених відходів (99,9%) припадає на відходи IV класу небезпеки, які за класифікатором визначені як мало небезпечні. На кінець 2016р. в місцях організованого складування накопичено 1799,5 тис. т відходів ІV класу небезпеки.

На охорону довкілля підприємства та організації міста витратили 74,1 млн.грн. Поточні витрати підприємств на заходи, які повинні знизити шкідливий вплив на довкілля, становили 66,0 млн грн, що на 3,0% більше позаминулорічного, капітальні інвестиції в об’єкти природоохоронного призначення – 8,1 млн грн, що в 3,4 раза більше позаминулорічного.

На оплату послуг природоохоронного призначення (на охорону атмосферного повітря, очищення зворотних вод від забруднюючих речовин, збирання, транспортування і розміщення відходів) підприємства витратили 33,4 млн грн. В структурі витрат переважають витрати поводження з відходами (93,4%).

 

За забруднення навколишнього середовища підприємствам, організаціям та установам міста пред’явлено екологічний податок на загальну суму 5,7 млн грн. Складовими пред’явленого екологічного податку є плата за викиди в атмосферне повітря (58,7%), скиди у водні об’єкти (23,2%),плата за розміщення відходів (18,1%) та. Фактично сплачено 5,1 млн грн екологічного податку (88,3% пред’явленого).

0332.ua

Оставить комментарий