0

Шукають нині інвестора для створення у селищі Кострижівка Заставнівського району підприємства з сортування та переробки твердих побутових відходів. Адже це суттєво поліпшить екологічний стан населеного пункту.

Річ у тім, що у селищі є великий смітник, куди звозять відходи не лише з Кострижівки, а й довколишніх сіл: Звенячин, Хрещатик, Прилипче. Якщо підрахувати за кількістю населення, то вийде, що більше 5 тисяч людей звозять сміття в одне місце. Тому сміття чимраз стає все більше. Саме тому й виникла ідея створення підприємства з переробки твердих побутових відходів. Проект уже готовий, і єдине, що залишається – знайти інвестора.

Якщо вдасться через обласний бюджет чи через екологічні фонди залучити кошти – буде дуже добре, — розповідає селищний голова Кострижівки Заставнівського району Володимир Старко. – Ми не проти допомоги й інвесторів, в тому числі і з-за кордону. На сьогодні, наскільки мені відомо, аби втілити ідею в життя, потрібно 1,3 мільйона гривень.

Звісно, нове підприємство багато робочих місць не створить – за словами сільського голови, близько 12–14. Однак це дасть змогу вирішити іншу проблему – збути відходи.

— Можливо, з цього можна й доходи в бюджет отримати. Передбачено, що сміття сортуватимуть, пакуватимуть у брикети. Та й використовувати їх можна по-різному, навіть для опалення, залежно від типу відходів, — каже В. Старко.

Звісно, зменшення сміття сприятливо відобразиться не тільки на екологічному стані, а й на здоров’ї людей.

Нині у селищі проживають багато онкохворих. І причини, чому так склалося, зазначає селищний голова, невідомі. Подейкують, що це шкідливий вплив виробництва. Раніше, наприклад, в селі функціонував цукровий завод, який уже кілька років не працює.

— Однак на території підприємства залишилася яма для жому, яку погано почистили, — каже В. Старко. – Там і нині киснуть залишки відходів. А впливу на власників підприємства ми не маємо.

pogliad.ua

Оставить комментарий