0

zona_3_729x547На Дніпропетровщині уже чверть сторіччя занепадає колишній радянський завод з переробки урану. Колишній Придніпровський хімзавод – це близько 300 гектарів з відходами небезпечного виробництва, що накопичувалися майже півстоліття. Радіаційний фон споруд колишнього заводу – зашкалює.

Цехи з виробництва уранового концентрату мають найбільше радіаційне забруднення. Тут закінчувався цикл первинного збагачення уранової руди.

«Існує небезпека руйнування деяких хвостосховищ. Перш за все — це хвостосховище Дніпровське, яке знаходиться в 800 метрах від води, тобто при аварії на даній ділянці може бути дуже серйозна катастрофа, навіть не в межах України — вона може торкнутися всього Чорноморського басейну», — запевняє в. о. генерального директора ДП «Бар’єр», Павло Диниско.

Євросоюз збирається профінансувати необхідні заходи з очищення території заводу. До 2017 року фінансування складатиме майже десять мільйонів євро. Фінансування відбуватиметься в рамках співробітництва з ядерної безпеки.

dnipro.depo.ua

Оставить комментарий