0

Екоінспекція Хмельниччини фіксує значне забруднення річки Калюс, повідомляє Depo.Хмельницький.

На вимогу жителів села Цівківці Новоушицького району екологи провели дослідження води. На думку заявників, забруднення могло статись внаслідок господарської діяльності ТОВ «Віньковецький сирзавод».

Відібравши проби зворотних вод, що скидались комунальним підприємством, та проби поверхневих вод річки Калюс, екологи провели дослідження.

За результатами лабораторних досліджень, виявлили перевищення показників ГДС за такими забруднюючим речовинам: сухий залишок — 2102 мг/дм3 (при дозволеному — 100 мг/дм3); завислі речовини — 56,8 мг/дм3 (при дозволеному — 17,88 мг/дм3); ХСК — 281 мг/дм3 (при дозволеному — 80 мг/дм3); БСК5 — 44,6 мг/дм3 (при дозволеному – 15,0 мг/дм3).

«За таких обставин, приймання стічних вод підприємств молокопереробної галузі, які характеризуються високою агресивністю свого середовища та високим забрудненням, є неприпустимим і таким, що суперечить принципу забезпечення раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів,» — констатують в екоінспекції.

За виявленні правопорушення посадову особу КП «Віньковецький комунсервіс» притягнули до адміністративної відповідальності та внесли припис суб’єкту господарювання щодо усунення виявлених порушень природоохоронного законодавства.

Екологи й звернулись до голови Віньковецької селищної ради з вимогою розробити заходи щодо охорони вод та відтворення водних ресурсів на території селищної ради, забезпечити здійснення контролю за використанням і охороною водних ресурсів.

«В разі зволікання з боку посадових осіб КП «Віньковецький комунсервіс» щодо припинення скидання недостатньо очищених стічних вод у річку Калюс, незадовільну роботу очисних споруд інспекція буде змушена звернутися до суду з відповідним позовом щодо тимчасової заборони скидання стічних вод у водний об’єкт,» — запевняють в Держекоінспекції.

Нагадаємо, на Ізяславщині молокопереробне підприємство транспортувало автоцистерною рідкі відходи від переробки молока (сироватку) та зливало на грунт неподалік райцентру.

Наразі проводиться перевірка суб’єкта господарювання, який допустив порушення природоохоронного законодавства та вживаються заходи щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, які винні у вчиненні правопорушення.

 

Оставить комментарий