0

З 1 жовтня в Івано-Франківську почне діяти заборона викидати великогабаритне й будівельне сміття у звичайні контейнери.

Новий механізм поводження з твердими побутовими відходами був запроваджений відповідним рішення, прийнятим на засіданні виконавчого комітету 21 вересня.

Згідно з документом, з 1 жовтня мешканці обласного центру матимуть право вивозити великогабаритні та ремонтні відходи, у тому числі гілля, листя, дорожні змети та інше побутове сміття безпосередньо на полігон у село Рибне або на майданчики для приймання відповідних відходів на закритих територіях перевізників ТПВ.

Так, ПрАТ «АТП-0928», розташоване на вулиці Максимовича, та ДП «Автоколона 2222» на вулиці Степана Бандери прийматимуть відходи від мешканців у межах норми безкоштовно (78 кг на одну особу), а понад норму — згідно з тарифом.

За словами директора департаменту комунальної, житлової політики і благоустрою Михайла Смушака, великогабаритні контейнери почали стрімко обростати великими відходами і переворюватись на стихійні сміттєзвалища.

«На вулицю Паркову, на Височину люди почали виносити все, що їм заманеться: будівельні відходи, старі меблі, гілля, забудовники навіть везли вантажівками биту цеглу, — пояснює фахівець. – Приміром, у Торонто є тільки 2 пункти, куди можна вивезти великогабаритні відходи і наше рішення спрямоване на те, щоб на майданчику для побутового сміття знаходились виключно побутові відходи і виключно у контейнерах».

Згідно з рішенням, у франківців буде можливість замовити у перевізника великогабаритний контейнер, який у визначений час будуть забирати.

До цього часу в Івано-Франківську було встановлено близько 10 контейнерів для великогабаритного сміття, які перевізники мають незабаром забрати.

ecotown.com.ua

Оставить комментарий