0

Датська енергетична компанія працює на нових машинах, які сортують побутові сміттєві відходи, а також швидко руйнують органічні матеріали, такі як продукти харчування, для створення енергії з виробленого в цьому процесі біогазу.

Про що мова

Dong Energy A/S (змінює назву а Oersted) – найбільша енергетична компанія Данії, задіяла сотні вітрових турбін в Північному морі. А її завод в 30 км. від Манчестера є одним з перших, хто спочатку використовує ферменти на потоці відходів, а потім об’єднує їх з технологією сортування вторсировини.

Компанія наразі будує завод вартістю $95 млн у Нортвічі, який носить назву “Renescience”. Вже в кінці року роботи мають бути завершені.

Він дасть змогу впоратися з горами сміття у Великій Британії, чверть з якого відправляється на звалища і там під час гниття виділяє метан.

Завод “Renescience” перероблятиме біогаз на енергію.

Процес сортування і переробки за технологією на таких заводах починається з того, що великий механічний “кіготь” вгризається у гору сміття. Після цого сміття протягом 12 годин очищається спеціальними ферментами у 50-метрових резервуарах. Після цього отримана “суспензія” потрапляє на завод із анаеробної переробки, на якому вже сміттєві продукти використовують для створення електрики. На останньому етапі, те очищене сміття, що лишилося, сортується за допомогою балістичних сепараторів, конвеєрних стрічок, магнітів та подрібнювачів.

Умовно кажучи, з будь-якого кетчупу на дні пляшки можна отримати енергію. Тому таке сортування краще за домашнє, оскільки у ньому такий кетчуп банально змивається.

Якщо технологія виявиться успішною, Dong планує побудувати серію заводів у Великій Британії, Європі та світі, включаючи Малайзію. Британія була ідеальним місцем для початку, тому що заповнення звалищ сміттям у країні стає дорожчим.

Біогаз, який використовується для роботи двигунів, може створити стійкий потік енергії для резервного копіювання переривчастої електроенергії, що створюється вітром і сонячною енергією. Ця технологія може стати альтернативою планам створення дорогих нових атомних електростанцій і зекономить десятки мільйонів доларів.

depo.ua

Оставить комментарий