0

golikУ Полтавській області побудують три сміттєпереробні заводи, 17-19 сортувальних станцій та п’ять сучасних полігонів.

Область закриє близько 500 звалищ і перейде до цивілізованої утилізації сміття в рамках Стратегії поводження з твердими побутовими відходами, ініційованої та розробленої управлінням ЖКГ Полтавської ОДА та науковцями Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Як зазначила у ході презентації проекту стратегії доцент ПолтНТУ Оксана Ілляш, в області буде створено 5 субрегіонів — Полтавський, Пирятинський, Кременчуцький, Хорольський і Котелевський.

«Спочатку у кожному районі проведемо інвентаризацію діючих сміттєзвалищ і полігонів, які розділимо на дві групи: ті, які необхідно вивести з експлуатації, та ті, що залишаються для тимчасової експлуатації, — пояснює науковець. – Із 647 звалищ, які ми сьогодні нарахували, орієнтовно залишаться 150, на кожне з яких потрібно буде оформити необхідні документи, провести інженерні заходи, аби навіть у період тимчасової експлуатації вони використовувалися без шкоди для довкілля».

Паралельно буде визначатися кількість контейнерів, яку необхідно встановити у всіх населених пунктах: від великих міст до віддалених сіл, та оновлюватися парк комунальної спецтехніки, розповідає Оксана Ілляш. «Останній крок — будівництво і відкриття п’яти сучасних полігонів, 17-19 сортувальних станцій та трьох сміттєпереробних заводів, — каже науковець.- В ході реалізації програми мешканці області поступово переходитимуть до роздільного збору сміття, яке вивозитимуть за графіком: у невеликих селах — раз на три дні, а у містах – щодня».

kartaЗібране сміття сортуватиметься на спеціальних станціях, далі вторсировина відправлятиметься на сміттєпереробні заводи, а непотріб, що не підлягає переробці, утилізуватиметься на полігонах, розповідає Оксана Ілляш, зауважуючи, що це будуть сучасні споруди, при облаштуванні яких дотримуватимуться всіх інженерних вимог та норм екологічного законодавства.

Апробуватимуть проект у Полтавському субрегіоні, до складу якого увійде обласний центр та 5 районів — Полтавський, Машівський, Новосанжарський, Чутівський і Карлівський. Як зазначив професор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, т. в. о. завідувача кафедри прикладної екології та природокористування Юрій Голік, у ареолі збору відходів має мешкати майже 500 тисяч жителів.

«Розроблений фахівцями GIZ проект розрахований на 2016-2040 рр., — наголошує науковець. — Він реалізуватимется у декілька етапів і передбачає запровадження роздільного збирання сміття, будівництво нового сучасного полігону, 5 сортувальних станцій у кожному районі та сміттєпереробного заводу. При цьому всі існуючі полігони і звалища (як офіційні, так і стихійні) поступово закриватимуться та рекультивуватимуться».

Як наголосив начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева, кошти на реалізацію проекту виділятимуться з бюджетів різних рівнів: обласного, районного, міського, селищного, окрім того залучатимуть й іноземних інвесторів.

Наразі визначено 4 ділянки, які можна використати для розміщення майбутнього полігону — це урочище Триби, межа між Мачухівською та Судіївською сільськими радами, Яри — дорога М22 та угіддя Сіножаття. Протягом тижня експерти мають вивчити ці ділянки, аби підтвердити їх придатність для створення полігону.

Як зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко, із сортуванням і переробкою відходів область запізнилися на 15 років. «Макухівське сміттєзвалище мали б закрити ще три роки тому, не краща ситуація і в інших районах, — пояснює чиновник. — Маємо рік на реалізацію першого та другого етапів стратегії поводження з ТПВ».

ecotown.com.ua

 

Оставить комментарий