0

Екологічні питання на Сході України зараз на контролі уряду та Адміністрації Президента.

Про це у неділю на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, який сьогодні перебуває із робочою поїздкою на Донеччині.

«Помиляється той, хто каже, що Україна ігнорує вирішення екологічних питань на Сході. Ця проблематика на контролі і в Уряду, і в Адміністрації Президента. Бо повернення до нормального життя означає крім відновлених домівок, у першу чергу придатне для життя довкілля. По-іншому ніяк!», — написав міністр.

Він підкреслив, що реінтеграція територій, постраждалих внаслідок військових дій, повинна відбуватися з обов’язковим врахуванням екологічної складової. У цьому Мінприроди має підтримку не лише від міжнародних організацій та громадських активістів, але й від керівництва місцевих цивільних адміністрацій.

«Сьогодні мав можливість поговорити на цю тему з Павлом Жебрівським. Донеччина визначила для себе чотири ключових природоохоронних пріоритети. Вони повністю перекликаються з нашими», — зазначив міністр.

По-перше, за його словами, це створення та запуск екологічної системи моніторингу. «Зокрема, у м. Краматорську сьогодні ознайомився з роботою посту автоматизованої системи моніторингу стану атмосферного повітря. Цей пілотний проект зараз працює у п’яти містах на Донеччині. Серед них і місто Маріуполь, де зосереджено чимало відомих підприємств-забруднювачів», — написав Семерак.

Він пояснив, що цей проект зараз ще не досконалий і потребує певних доопрацювань, але це хороша база для створення загальнонаціональної системи моніторингу. До кінця літа мають бути також запущені пости моніторингу рівня забруднення водних об’єктів, а згодом стану лісів та грунтів (зокрема, і щодо забруднення у результаті бойових дій), «насправді це новаторський і досить необхідний для України механізм оцінки стану довкілля».

Оставить комментарий